לינדה Evangelista 2013 ראיון – לינדה Evangelista ציטוטים על להיות מודל

תמונה

לינדה לא עושה מדיה חברתית “. הלינדה המדוברת, זו שמדברת על עצמה בגוף שלישי, היא לינדה אוונגליסטה, דוגמנית העל של שנות ה -90 ומפיקנית תעשיית האופנה, זה יום גשום ואנחנו לוגמים קפה בשכונת צ’לסי של ניו יורק, במרחק כמה רחובות מדירת הפנטהאוז שקנתה לפני יותר מעשור, תוך התלבטות על היתרונות והחסרונות של האינטרנט: “אתה יודע מתי חברת תעופה מאבדת את המטען שלך? זה הזמן שבו הלוואי שהיה לי טוויטר, “היא אומרת, מהבהבת בחיוך האופנתי.

חסרונות, כמובן, לערב דברים שעולים כאשר אחד Googles עצמך. “אם אי פעם אני מרגישה ממש טוב עם עצמי, כל מה שאני צריך לעשות זה להיכנס לאינטרנט ולקרוא בלוג או שניים, וזה מביא אותי בחזרה.” ואכן, חייה של לינדה אוונגליסטה מספקת תוצאות חיפוש צבעוניות. היא היתה ילדה קנדית קטנה שעברה לניו יורק בשנות ה -80, יחד עם המחזורים נעמי קמפבל, סינדי קרופורד וכריסטי טרלינגטון, הפכה לאחת הדוגמניות הפופולריות ביותר בעולם. היא מילאה מגזיני אופנה עם זוהר וצהובונים עם דרמה. היא היתה דיווה. היא שינתה את צבע השיער שלה 17 פעמים בחמש שנים. היא נישאה לג’ראלד מארי, ראש הסוכנות הפאריסאית שלה, בגיל 22, ואז עזבה אותו (וכמעט נשואה) לשחקן קייל מקלאצ’לן. ב -2006 היה לה בן, אוגוסטין ג’יימס, אבל סירבה לקרוא לאבא. (מאוחר יותר התברר כי הוא איש העסקים הצרפתי פרנסואה-אנרי פינוט.) לאחרונה, היא יצאה מהארד רוק קפה פיופר מורטון לפני שהתפצלה איתו באביב שעבר.

אוונגליסטה, בת 48, נודעה בזכות היותה התעשייה הטובה ביותר מול המצלמה ואת הגרוע ביותר של תעשיית משם. ב -2001 היא נתבעה על ידי סוכנותה לשעבר, וילהלמינה, להונאה של עמלה לפני שהסוכנות זנחה את התיק. לא כל כך רע העיתונות משנה. היא עדיין היתה מוצקה. זה מה שהביא לציטוט הידוע לשמצה שקופץ עם כל חיפוש באינטרנט בשמה: “אנחנו לא מתעוררים בפחות מ -10 אלף דולר ליום”, התייחסות לעמדותיה האחרות, ואחת שלא הצליחה לחיות מאז. ובשנה שעברה, כשלקחה את פינוט לבית המשפט לענייני משפחה במנהטן כדי לתבוע אותו לתמיכה בילדים, התקשורת (כולל אני) בדקה את הרכבים שלה בבית המשפט כאילו היתה מופע אופנה.

מה אוונגליסטה מוצא מושך ביותר על מדיה חברתית הוא הרעיון של מדבר ישירות לאוהבי האופנה שגדל עידול אותה. “אולי אני צריך לפתוח בלוג”, היא אומרת. “אתה שולט בזה, אתה יכול לתקן דברים שנאמרים עליך, זה הדבר הראשון שהייתי עושה”. כמו, למשל, את הפרטים שדווחו בתיק התמיכה שלה – שהיא טענה לכאורה לפינוט תמורת 46 אלף דולר בחודש, אם כי עורך הדין שלה טען שהיא לא מחפשת כמות מסוימת של כסף, ובסופו של דבר היא התיישבה תמורת סכום שלא פורסם. לדברי אוונגליסטה, היא הופתעה מכל תשומת הלב, שכן ההתנהגות של כותרות הראש נזכרה בגרסה קודמת של עצמה. “אימהות היא כל חיי עכשיו”, היא מסבירה. “זה הכי טוב, אני כל כך מוגשמת”. בשבוע שלפני שנפגשנו היא בילתה חודש עם משפחתה בקנדה, בבית ששכרה באגם מוסקוקה. “המקום הזה היה הכי רחוק שאתה יכול להיות מחמש כוכבים, זה היה בעצם צעד אחד למעלה ממחנה”.

את הרעיון של אוונגליסטה כמו תרנגולת אם על טיולי צף קשה ליישב עם האוט קוטור האגו שלה, דיכוטומיה היא מודה ברצון. “יש הרבה דברים שאת לא יודעת עלי, “היא אומרת. “אני עושה needlepoint, אני עושה הסרוגה, אני עוגה לקשט.” היא אומרת שהיא שף מיומנת ובריסטה, ויכולה לשחק אקורדיון מרושע, מיומנות שהיא רכשה בסנט קאתרין, אונטריו. (“יש לי שניים בדירה שלי, אבל יש להם אבק עליהם, זה יותר בחורף”).

כאשר היא לא עובדת, ימים שהיו פעם בילה קניות, שינה, על החוף בבית שלה בסנט-טרופז מלאים עכשיו מלאכה, במיוחד macramé, ו playdates. ובעוד אוונגליסטה מסרב לדבר על בנה, שהיא מכנה אותה אוגי, כמה bons mots להחליק החוצה. “בוא נגיד שיש לי ילד שלא אוהב אופנה, הוא רוצה חולצות, אנחנו צופים בספורט ומשחקים, עכשיו אני עושה דברים”. באשר היכרויות, מאז פיצול עם מורטון, היא רווקה, לא היכרויות, ומאושר על זה. “אני מביטה בזה כך: הייתי כל כך בת מזל מאוהבת”, היא אומרת ומוסיפה בחיוך סתמי, “חוץ משתי פעמים”.

עם זאת, אפילו עם הפסקות השונות שלה מאור הזרקורים, אוונגליסטה הוא סופר כמו פעם. היא הוצגה על עטיפת האיטלקית אפנה“25 שנים של אופנה” נושא מיוחד בקיץ האחרון, ולאחרונה כיכבה במסעות פרסום עבור שאנל Eyewear, הוגאן, ו Talbots. והערכה של הדוגמנית על הקריירה שלה בת שלוש העשור והספירה גדלה עם הזמן. התמונות שהיא יצרה עם צלמים כמו אירווינג פן, ריצ’רד אבדון, פיטר לינדברג, נורמן פרקינסון (שלא לדבר על איקוני שלה באזאר מכסה) הפכו חלק ההיסטוריה אופנה. “ידעתי שהם אגדיים, אבל לא ידעתי עד כמה העבודה שלהם תהיה רלוונטית, עכשיו אני כאילו, “לינדה, אידיוט מזוין שכמותך! אני לא מעריך את זה בזמנו, ואני מצטער על כך “. פרנצ’סקו סקאוולו היה מאסטר נוסף, ואחד המעטים שהביאו אותה להתפשט מול המצלמה. “הוא אמר שאני צריך לעשות עירום איתו, ולבסוף אמרתי, ‘בסדר, אבל אתה חותך את זה, אתה לא יכול לעבור את החזה שלי, ואני מפנה את הגב’. זה היה העירום שלי, זה יפה “. היא נזכרת כאשר לאמני האיפור ולסטיליסטים לא היו צוותים של עוזרים, כאשר מאחורי הקלעים בקתה היה בגודל של חדר אמבטיה של מטוס, מודה להיות נוסטלגי עבור אותה תקופה. “זה היה אישי יותר, היה לו יותר אנרגיה”.

אוונגליסטה מספרת שבימים שלפני המצלמה הדיגיטלית היא הרגישה שהיא יוצרת אמנות עם צלמים, וזה לא תמיד כך: “אלה הצעירים הצעירים יש עיניים ורעיונות מבריקים, אבל הם לא מספיק מבוגרים מספיק בשבילי . היא מתגעגעת לטכנאים הגדולים שלא הסתמכו על אשף המחשב. “כשהיינו מרוצים מהצורה שבה נראים הפולרואידים שלנו ועברנו לקולנוע, התמונות האלה לא היו צריכות ליטוש מחדש, עכשיו הכל מתרחש במראה, לפעמים אני מסתכל במראה ורואה קמטים בבגדים או בפסים באיפור שלי או גליל של מסקרה על הריסים שלי, וזה מעצבן אותי! “

לדבר על הפחדה: אתה יכול לדמיין את עושה לינדה Evangelista של איפור? זה יהיה כמו לנגן בפסנתר של מוצרט. “לפעמים אני פשוט אומרת לאמנית איפור, ‘תשמעי, אני לא יודעת מה שמעת עלי, אבל את מתאפרת וזה יהיה בסדר’. לפעמים הם עושים דברים כאלה, כשהם מגיעים לפי, הם מושיטים לי את העיפרון, ואני אומרת, ‘אוי, לא, את עושה את זה. “

אוואנגליסטה ממהר לפצח בדיחה, מה שמעלה את השאלה: האם המודל שהציור אהב לצייר כמו ביצי וציני בעצם היה שובב עם חוש הומור רוצח? “אני לא יודעת, “היא אומרת. “אני פשוט כנה מדי, אני אומר מה אנשים אחרים לא, אני אוהב להיות לשון in-chek.” קולה המאנפף, הנכבד, הונצח בתסריט משנת 1995 של יצחק מזרחי, בוטל, כאשר היא נאנקה מאחורי הקלעים בתצוגת אופנה על היותה תקועה תמיד בנעליים שטוחות בשעה שנעמי קיבלה את העקבים, עכשיו משוחררת מקווי ניקוב וכפולים כפולים. אני אומר לה שקארל לאגרפלד מכנה אותה “הטובה”. “מה הכי טוב?” היא חוזרת. “המתלונן הכי טוב?” והיא לא מפחדת לדחוק את עצמה על עצמה. “רוצה לדעת מה אני עושה כשאני לא עובדת, תרפיה – אינדיבידואלית, קבוצה, כל זה”.

עם זאת, מעטים יכולים להתפאר סוג של חברים נאמנים של חברים כי אוונגליסטה בנתה לעצמה. הצלם המפורסם סטיבן מייזל הוא אחד ממקורביה הקרובים ביותר. כך גם קרליין קרף דה דודיז’ה, הסטייליסטית הצרפתית שאוונגליסטה אומרת “מתנהגת כמו אמא שלי, היא מאוד מגוננת, מטפלת, מטפחת, והיא צועקת עלי!” ותסרוקת השיער גארן, שהיתה אחראית במידה רבה לגידולים הצבעוניים שלה ולתנובת הפלורסנט בשנות התשעים, אבנגליסטה מכנה אח גדול.

מוקדם יותר השנה התברר כי היא היחידה מבין ידידיו המפורסמים של ג’ון גליאנו, שביקרה את המעצב בגמילה בעקבות פיטוריו מ -2011. “לא ראיתי אותו הרבה זמן, וחשדתי שהוא לא בריא”, היא נזכרת. “כשהתעוררתי על המצב, שאלתי,” אז מי יראה אותו? ” והם לא אמרו לאף אחד, הזמנתי כרטיס וביליתי איתו את היום, ואז חזרתי לשדה התעופה, לא רציתי שהוא יהיה לבד “. היא לא סיפרה לאיש; גליאנו היה זה ששפך את השעועית. “תמיד הייתי שם, “היא מוסיפה. “אם תדברו עם אנשים בעסק הזה שמכירים אותי כבר 30 שנה, הם יגידו לכם, כל הדברים שנאמרים על הדרכים שלי ועל האישיות שלי הרבה יותר מעניינים מהאמת”.

הידידות שלה עם Galliano הצידה, אוון ג ‘וליסטה מסרב להיות מוצמד כאשר התבקש לבחור מעצב האהוב, גם כשאני מציין כי היא לובשת ראש אל האצבע סלין. “זה כמו לבקש מאמא לבחור את הילד האהוב עליה!” היא אומרת שהיא מתעקשת לתמוך בתוויות האמריקאיות. והיא מגלה לאחרונה ללכת: שורה, הקו של מרי קייט אשלי אולסן. לדברי אוונגליסטה, היא היתה בבארניס, ומנהלת מכירות דחקה עליה חצאית עור, והיא שאלה מי המעצב. “אמרתי,” שתי הילדות הקטנות האלה אני לא מנסה את זה. ” אבל היא הניחה אותו בחדר ההלבשה שלי ואני לבשתי אותו, וזה הפך לחצאית החביבה עלי “. היא מכנה את השורה תווית אמינה עכשיו. “אני חושבת שהבנות האלה הועלו על הפלנטה הזאת כדי להיות מעצבות, לא שחקניות, אני באמת מכבד אותן עכשיו, לא רציתי, אבל אני כן”.

לשמוע את אוונגליסטה מדברת על אופנה היא להקשיב לאישה המתארת ​​את אהבתה האמיתית הראשונה. “אני עדיין משתוקקת לאופנה, אני עדיין אוהבת אופנה, זאת אומרת, נסעתי בעולם לעבוד באולפנים, אף אחד לא שם אותי בבגד ים על החוף”. היא לא היתה הסקס; היא היתה דוגמנית העל שרצינו להתלבש עליה ולטפח את הפנטזיות האופנתיות שלנו. אבל כשאני מזכירה את המילה S, היא אומרת, “אני אפילו לא יודעת מה זה אומר, האם זה עידן, מי דוגמנית עכשיו, האם כולם, אין אף אחד?” היא מצמצמת את עיניה ומחייכת. “אתה יכול לקרוא לי מה שאתה רוצה לקרוא לי, כל מה שאני יודע הוא זה: אני עדיין כאן.”

לחץ כאן לראות את זירת האופנה.

בתמונה: יש לה את זה. השמלה, $ 2,990, לאנווין. בארניס ניו יורק, ניו יורק; 212-826-8900. השרוול, 8,500 $, טיפאני ושות ‘. tiffany.com.