קייט הדסון: מה שלמדתי על הפעלת העסק שלי

מאז שיתוף מייסד המותג המקוון שלה athleisure מנוי בשנת 2013, Fatetics קייט הדסון התרחב לכלול 25 לבנים-ו-מרגמה חנויות ברחבי העולם, היה מוערך ב מדהים 250 מיליון דולר לאחר שלוש השנים הראשונות של העסק. מעמידה את ההיגיון שהיא למדה כמה דברים בדרך. כאן, השחקנית ואת היזם מניות עצה להצלחה משיקה את החברה שלך…

להיות השראה ממה שאתה נלהב למצוא פער בשוק

“תמיד רציתי לעשות משהו אופנתי אבל לא ידעתי מה זה הולך להיות, משהו בבגדים, לא בהכרח חשבתי שזה יהיה באקטיבי, עד שתהיה הבנה שיש חלל עצום עצום, הבגדים שאני ממש לובשת הכי הרבה בבית ובחיים האמיתיים שלי עם הילדים שלי זה פחות או יותר כל בגדי, אני לובשת את החצאית שלי כל הזמן עם חולצות טריקו גדולות וסוודרים ומגפיים. אבל הם היו שחורים או אפורים או מאה מיליון דולר, החמודים היו תמיד יקרים, אז חשבתי לעצמי, אופנה גבוהה נהדרת ואני אוהב את זה – ותמיד יש מקום ושוק – אבל חשבתי שאני הייתי רוצה לדבר עם קבוצה רחבה יותר של נשים מכל הצורות והגדלים, ומכאן עולה הרעיון עם פבליטיקס “.

לא להיתפס בתחרות

“כל אחד עושה את הדבר שלו, ואני באמת מאמין שיש מקום לרעיונות שונים, כמה מותגים וכמה אנשים מאוד תחרותיים, אף פעם לא הרגשתי שהתחרות משרתת מישהו טוב באמת – אני חושבת שעושה מה אתה כן טוב מאוד היא הדרך הטובה ביותר קדימה. יש מקום לכל דבר “.

קייט Hudson for Fabletics

Fabletics

דע שאינך יכול לרצות את כולם

“אתה לא יכול לעשות את כולם מאושרים, כשאתה בא מעולם כמו שחקן, אתה רגיל מאוד לביקורת ולביקורת על הופעות או בחירות בעולם האמנויות, המטרה שלך כמבצעת היא לגרום לאנשים להיות מאושרים , אתה רוצה לצאת ולהשאיר אנשים מרגישים כאילו היתה להם חוויה אמיתית, זה משנה, אותו דבר חל כאשר אתה מתחיל חברה – אתה רוצה שאנשים יאהבו את מה שאתה עושה ויהיו מרוצים מהניסיון שלהם כאשר יש לך חברה שיש לה צמיחה מדהימה ומקבלת גדול כמו החברה שלנו, אני חושב החלק הכי קשה בשבילי היה ההבנה שלפעמים – אני עדיין לא ממש מקבל את זה, וזה כנראה דבר טוב, אבל אם תראה שמישהו לא מרוצה אז זה מרגיז אותי ואני רוצה לתקן את זה, אבל לפעמים אתה חייב לתת לחלק מהם ללכת, אתה פשוט לא יכול לעשות את כולם מאושרים – לא כולם יאהבו את זה. כל אחד אוהב את זה כמו שאני עושה.היא היתה גדולה, אבל אנחנו עדיין תמיד שואפים להיות טובים ככל האפשר “.

אמון האינסטינקטים שלך לדבר

“הדבר השני שאני חושב שלמדתי בעסקים הוא לסמוך על האינסטינקטים שלי ולא להתרחק מהדברים שאני יודע או בבטן שלי יכול להרגיש את הכיוון הנכון.לפעמים לא דיברתי – יש לך רעיון זה או משהו שאתה חושב יכול להיות מועיל, או משהו שאתה חושב שיש לשנות או לשנות, אבל לפעמים אתה לא מדבר החוצה.אני חושב לדבר החוצה ולהיות מראש הם סופר חשוב בעסקים – אם אתה צודק או שאתה ” טועה “.

למד להקשיב

“אני חושב שהקשבה היא עצומה, ואם אתה סקרן, אם אתה סקרן – הרעיון לרצות לדעת יותר על הלקוח שלך – בגלל זה אנחנו עושים את זה, לא לכבד אותם זה לא הגיוני, אלא אם כן אתה רוצה כסף, כסף, כסף, כסף וכמובן כעסק שאתה רוצה צמיחה אבל בשבילי לא הייתי עושה את זה אם זה לא היה להגיע לנשים האלה וליצור תנועה בחברה הזאת. כאילו הייתי מרפה אותם אם לא הייתי מקשיב להם או סקרן “.

קייט Hudson for Fabletics

Fabletics

חשוב היטב על המודל העסקי שלך – האם זה שירות הצרכים שלהם?

“הפלטפורמה הזאת, המודל שלנו, מאפשרת לנו להגיע לכל כך הרבה נשים שונות, מהיוגי ועד הרץ אל הרקדן לאמא הכדורגל ל -14, כי אנחנו חודשיים ואנחנו משתנים כל הזמן, ויש לנו 28-31 תלבושות שונות וסגנונות, אנחנו יכולים לשרת את כולם, ובגלל שאנחנו ממוצא דיגיטלי, אנחנו באמת יכולים לראות מה הלקוח שלנו רוצה, מה עובד ומה לא עובד, מה שיש לנו שהם אוהבים , מה שאין לנו שהם רוצים שיהיה לנו, אנחנו באמת מחוברים אליהם ואנחנו מקשיבים להם וזה יוצר הרבה פחות בזבוז וכנות רבה יותר למותג – כי הם יודעים שאנחנו מקשיבים. זה ולהרגיש את זה “.

תחשוב על איך אתה יכול ליצור חוויית הלקוח מורם

“זה דבר מאתגר ליצור מותג כוללני שמרגיש בלעדית כשאתה לובש אותו, איך אנחנו יכולים לעשות זאת באמצעות החברות, אז כשיש לנו חברים זה J בלעדי. אתה לא צריך להיות חבר, אתה יכול פשוט לקנות באינטרנט או ללכת לחנויות ולקנות מה שאתה רוצה, אבל החברים יש עולם בלעדי זה שהם מקבלים להיות חלק וזה כיף וזה המניע. אז אנחנו יכולים להרגיש בלעדי ועדיין יש נקודות מחיר תחרותי להפליא. “

צור קשר עם הלקוח שלך

“אנחנו באמת מחוברים עם האנשים שנמצאים בתוך הקהילה שלנו, יש לנו את האירועים האלה VIP שבו אנו מביאים הרבה חברים ואנחנו מדברים איתם על מה שהם אוהבים או לא אוהבים.מה קורה בחיים שלך מי אנחנו, אנחנו באמת רוצים להביא אותם, יש לשמוע את קולם ולכבד אותם כחלק מהקהילה, אבל גם זה מאפשר לנו באמת להבין את הלקוחות שלנו, זה כל כך חשוב, זה הכי טוב אתה רואה מי קבוצת הליבה שלך ואת מי אתה רוצה למקד [זה מאפשר לך] ליצור חברה מגוונת מאוד שבו אתה יכול להביא נשים מכל תחומי החיים.כאשר יש לך נקודת מחיר כמו אנחנו עושים את זה מדהים – אנחנו יכולים לעשות את זה. “

קייט Hudson for Fabletics

Fabletics

בסופו של דבר, האותנטיות היא הכל

“היה לי הכבוד עכשיו לדבר עם הרבה אנשי עסקים ונשים שאני באמת מכובד ואתה שומע את זה הרבה: האותנטיות היא הכל.כאשר אנשים באמת תשוקה על מה שהם עושים וזה אותנטי וזה משנה ל אותם, הלקוחות מרגישים את זה והם מבינים את זה וזה מחלחל לתוך המותג, הוא הופך להיות חלק מזהות המותג, זה חשוב מאוד “.

חנות מקוונת עכשיו ב fabletics.co.uk.